CLI ÜZERİNDEN VNX ENABLER YÜKLEME

emcthumb

EMC VNX ailesi sotware paketlerini kullanabilmek için öncelikle USM (Unisphere Service Manager) üzerinden GUI arayüzüyle kolayca yükleyebilirsiniz, ama oldu da  software ön kontrol testinde çeşitli uyarılar verdi ve yüklemeye izin vermedi bu durumda CLI üzerinde uyarıları dikkate almadan yükleme seçeneğini kullanabilirsiz.

 

Bunun için öncelikle www.support.emc.com hesabına login olup Software & Downloads bölümünden NaviCLI’ı indirmelli ve kurmalısınız. (Yayın tarihi itibariyle güncel versiyon NaviCLI-Win-32-x86-en_US-7.32.0.5.54-1)

Kurulumu tamamladıktan sonra zarflardan çıkan lisanslarınızı/Enablers leriniz *.ena dosyalarınızı tavsiyem C:\altında bir dizin oluşturmanız ve içerisine atmanız.

Komut Penceresi açın ve alttaki kodu uygulayın.

 

naviseccli –h <SPA_ip> -scope 0 –user <unisphere_username> -password <unisphere_password> ndu –messner –install <NDU/ena dosyasinin tam path’i> -skiprules
naviseccli -h 192.168.100.10 -scope 0 -user kullanıcı_login_adım -password tanimladigi_sifrem ndu -messner -install C:\FASTCacheEnabler-01.01.5.008-fleet64_free.ena -skiprules

sertifika sorusu soracak

Would you like to [1]Accept the certificate for this session, [2] Accept and sto
re, [3] Reject the certificate?

1 i seçin.

The requested package(s) will be installed. Do you wish to proceed? :  (y/n)?

y yi tuşlayın yükleme başlacak. Unutmayın yükleme genelde  en az 15 dakika kadar sürüyor (1 enabler için).

Yükleme çeşitli sebeplerle hata verebilir. (uyumsuz/bozuk enabler, flare versiyon, yüklenmemiş BlokEnabler. BlockEnabler yüklü değilse aşağıdaki hatayı veriyor, USM GUI den de uyumsuz diyor zaten)

 

The requested operation would have resulted in an unsatisfied dependency.
This is most often caused by not upgrading dependent packages together or attem
pting to install mismatched packages. (0x71518004)

 

gibi bu uyarıyı alırsanız GUI den “BlockEnabler-01.01.5.001-armada64_free.ena” dosyasını yükleyin.  Daha sonra enablerlarınızı yükleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın